تعویض دارم فتوکپی شارپ

تعویض دارم فتوکپی شارپ

در این قسمت از تعلیم تعمیرات فتوکپی به طریق تعویض دارم فتوکپی شارپ می پردازیم . طریقه بسط دادن درام به این شکل می باشد که در جلوی تانک درام در سرنوشت راست آن قطعه ای فلزی شکل هستی دارد که با ۲ پیچ و چرخاندن نصف دور این قطعه فلزی و خارج کشیدن آن درام از تانک درام جدا می شود. دقت کنید که درام را با سنجیدگی و به آرامی از تانک درام متمایز نمایید تا در تعمیرات فتوکپی شارپ درام آفت و انگونه که خراشی نبیند.

باز کردن درام فتوکپی Sharp

فتوسل ها :

در تانک درام در قسمت چپ درام و بالای درام در تقدیر زیر درام ۲ عدد فتوسل قرار دارد که فتوسل اولی خراشیده شدن گوشه سمت چپ درام را هشدار می دهد و فتوسل دومی که ذیل درام قرار دارد مقدار تونر جذب شده بر روی سطح درام را تعیین می نماید. برای تعویض درام شارپ به نمایندگی شارپ مراجعه کنید.

تعویض دارم فتوکپی شارپ
تعویض دارم فتوکپی شارپ

مخزن پودر ضایعات کپی شارپ

تونر های اضافی به وسیله ی بلید از روی سطح درام پاک می شود به وسیله قطعه مارپیچی شکل به مخزن پودر ضایعات منتقل می شود، که با اندکی سخن را باز کنید ۲ پیچ زرد رنگ در قسمت جلوی تانک درام و سمت چپ آن و در آوردن قطعه پلاستیکی سفید رنگی با انبار- انباشتگاه ضایعات می باشد، نگریستن می گردد و لوله ی پلاستیکی از مخزن پسمان ها که محل تماس لوله پلاستیکی سفید رنگی با انبار- انباشتگاه ضایعات می باشد، مشاهده می گردد. با چرخاندن به سمت خلاف جنبش عقربه های ساعت این دریچه آزاد می گردد. و به راحتی و با خفگی دادن و هل دادن اندوختگاه ضایعات به سرنوشت عقب تانک درام و بلا آوردن آن اندوختگاه پسمان ها از تانک درام متمایز می گردد.تعمیرات فتوکپی شارپ خود را به ما بسپارید.

یونیت ظهور (Development Unit)

دولومپنت در دستگاه کپی به معنی ظهور ، پیشرفت و تکامل است که خود شامل دو سرنوشت است:

-تونر (Toner): از مشتقات کربن است.
دولوپر (Developer): از مشتقات آهن است.

تونر و دولوپر عمل انتقال تونر بر روی سطح درام را اتمام می دهد. در این تقدیر یک تانک تونر و یونیت دولوپر وجود دارد که برای بیرون آوردن آن باید ضامن مربوط به آن را آزاد نماییم که در سرنوشت بعدی آموزش تعمیرات تخصصی فتوکپی به آن می پردازیم.

قیمت انواع درام دستگاه کپی شارپ

یکی از قطعات دستگاه کپی شارپ که کارکرد زیادی دارد و دائما بر روی کاغذ می چرخد درام می باشد. و بعد از هر ۵۰ هزار چاپ باید آن را جایگزینی کرد. درام های تقلبی زیادی در بازار است. که هم کیفیت پایینی دارند. و هم طاقت چاپ زیادی ندارند.

تعویض دارم فتوکپی شارپ

در خرید درام شارپ باید دقت زیادی به هزینه داد. اگر درام دستگاه کپی یا چاپگر شما اصلی نباشد. و بی کیفیت باشد. هم باعث مصرف بیشتر پودر کارتریج و دولوپر (پودر سنگی) دستگاه شما می شود. و هم باعث خفقان بیشتر به دستگاه می گردد. حتی به چرخ دنده دستگاه شما اختناق می آورد. برآیند اینکه دشواری ها دیگر برای دستگاه صحیح می کند. بعد در خرید درام دقت زیادی به خرج دهید. هیچ وقت کیفیت را فدای بها ارزان نکنید.. زیرا ۵۰ تومان ارزانتر خریدن می تواند بیش از ۵۰۰ هزار تومان به دستگاه کپی شما ضرر وارد کند. یک روز تعطیلی کار شما مساوی با بها یک درام با کیفیت است. پس حتما درام اصلی و با کیفیت بالا خریداری کنید.

تعریف درام چاپگر شارپ

درام جزء اصلی دستگاه پرینتر و دستگاه کپی لیزری است که نقش انتقال دهنده ی تصویر از پرینتر لیزری به روی کاغذ برای تولید چاپ پایانی را دارد که این تکه در دستگاه های کپی هم هستی دارد. تفاوت درام در دستگاه های کپی شارپ و پرینتر روش ی انتقال تصاویر به درام است و برای تعویض دارم بهتر از با نمایندگی فتوکپی شارپ تماس حاصل نمایید.

تعمیرات درام شارپ

بر اساس گونه تاثیر دستگاه کپی و پرینتر لیزری درام را برای ایجاد تصویر روشن و شفاف تر گزینش میکنند. درام از جنس سلنیوم و یا مواد حائز حساسیت نسبت به روشنایی پوشیده شده است که این مواد هادی الکتریسیته هستند. دستگاه کپی و یا پرینتر نور یا لیزری را که بر روی شکل تابانده و در حافظه خود ذخیره کرده است را بعد از آن بر روی لایه بیرونی درام میتابد. به راستی  به درام بدست سیم هاله نوری یا سیمی که الکتریسیته در سراسر آن جریان دارد بار مثبت دیتا می شود، این بار همان  روشنایی یا لیزری است که دستگاه کپی و یا پرینتر بر روی شکل تابانده و در حافظه خود ذخیره کرده است.

قطعات دارم شارپ

و درام ویژگی الکتریکی آن را تغییر میدهد لغایت بتواند آن را بر روی کاغد انتقال دهد. سپس درام، تونر را به خویش جذب کرده و چون بار مثبت دارد تونر به مناطقی از درام که از بار منفی تهی سازی شده اند می چسبد و بعد متعلق به تونر بوسیله درام بر روی کاغذ میریزد و در ته در سرنوشت فیوزینگ، تونر پخته شده و به کاغذ میچسبد و کاغذ بعد از آن توسط غلطک های خروجی از دستگاه بیرون میشود. بدین ترتیب تصویر باره عقیده توسط درام بر روی کاغذ حک میشود.برای شارژ کارتریچ شارپ میتوانید طبق روش ها گفته شده انجام دهید. تعویض دارم فتوکپی شارپ هر چند ماه یکبار لازم میباشد.

عیب یابی درام

چنانچه در کیفیت پرینت صفحات مشکلی مشاهده میکنید، مثلا خطوط و یا نقاطی غیرعادی روی کاغذ پرینت شده تماشا کردید، شدنی است احتیاج به جایگزینی درام باشد. معمولا بعد از هر ٣ بار شارژ کارتریج دربایستن است تا درام تعویض شود. و در آخر خاطر پرتو میشویم که درام و تونر کارتریج گاهی از هم سوا هستند که معمولا هم جداگانه تعویض میشوند و برخی مواقع هم بعضی از تونر کارتریج ها به همراه درام هستند که مقارن جایگزینی میشوند.

درام فتوکپی شارپ مدلAR-152DR